TIPY NA VÝLETY PRO RODINY S DĚTMI

Zámek Potštejn Bubákov a Pohádkov - 50 m - V Bubákově se setkáte například s loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna a jeho oddaným pomocníkem Křivohubým Ješkem a v Pohádkově zase se známými postavičkami z pohádek a vyprávění.

Hrad Potštejn  - 1,3 km - Krásná procházka při které se vám třeba podaří odhalit tajemství a záhadu potštejnského pokladu.

Vochtánka Potštejn  - 1,5 km - Vyhlášený westernový kemp v krásném údolí řeky Divoké Orlice, kde je od dubna do října pořádána spousta akcí pro malé i velké. Děti se zde mohou svést na koních, shlédout westernová vystoupení kovbojů či si zasoutěžit o nějaké dobroty.

Návštěva kozí farmičky - 200m - Zde se může celá rodina seznámit s chovem koziček a odnést si kromě krásného zážitku i výborné kozí výrobky.

Potštejnská pouť - Vždy třetí týden v květnu. Spousta atrakcí a zábavy pro všechny generace.

Výlet vlakem z Potštejna do Litic - 9 km - Projížďka vlakem sice netrvá moc dlouho, ale i tak je to pro děti zážitek. Pamatovat si budou hlavně tunel, kterým vláček projíždí. V Liticích můžete vyrazit na hrad, do hospůdky a zpět zase vlakem, nebo nádhernou procházkou podél Orlice zpět do Potštejna.

Výlet vlakem z Potštejna do Letohradu - 18 km - Zde můžete s dětmi navštívit Muzeum řemesel, výstavu fauny, zámek a o letních prázdninách také jeskyni v parku obývanou nadpřirozenými bytostmi.

Zámek Častolovice - 12 km - Minizoo se spoustou zvířátek, obora s bílými daňky a divokou sviní Martou a pěkné hřiště. Báječný výlet na kole zvládnou i menší děti.

Muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou - 9 km - Muzeum přibližuje život dětí v období let 1880-1960. K vidění je ucelená sbírka panenek s porcelánovou hlavou, celuloidové panenky a spousta dalších zajímavých hraček.

Tongo - 35 km -  rodinný zábavní park se spoustou atrakcí pro děti - i pro ty úplně nejmenší

ZOO Dvůr Králové - 61 km - V nádherné zoologické zahradě vás čeká tajuplná Afrika, aniž byste museli cestovat přes devatero hor a devatero moří. Můžete zde pobývat celý den a ani minutu se nebudete nudit.

Perníková chaloupka – muzeum z perníku - 40 km - Bude vám vyprávěna i pohádka o perníkové chaloupce a můžete navštívit strašidelný pohádkový les jako Jeníček a Mařenka.  K vidění zde jsou perníky nejen z Pardubic.

Obří akvarium Hradec Králové - 39 km - Jedná se o největší sladkovodní akvárium ve střední a východní Evropě.

Babiččino údolí - 44 km - V paměti a srdci našeho národa je nerozlučně spojeno s postavami babičky, Barunky, paní kněžny a komtesy Hortensie z díla Boženy Němcové Babička.