Muzea a rozhledny

MUZEA

Muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou - 9km - Muzeum přibližuje život dětí v období let 1880-1960. K vidění je ucelená sbírka panenek s porcelánovou hlavou, celuloidové panenky, dobový pokojíček s původním nábytkem, knihy z 30. let, kočárky ze 40. až 60. let minulého století

Muzeum krajky Vamberk - 4km - Muzeum krajky Vamberk nabízí návštěvníkům jedinečnou expozici, která ozřejmuje vývoj české krajky od 18. století až do současné doby.

Muzeum řemesel Letohrad - 18km - Muzeum řemesel je plochou 720 m² největší svého druhu v České republice a jeho význam dosahuje evropského formátu.

Třebechovické muzeum betlémů - 25km - Třebechovický Proboštův betlém je jediným betlémem v České republice prohlášeným za národní kulturní památku (v roce 1999). Celý betlém včetně mechanismu byl vytvořen ze dřeva před více než sto lety.

Památník Dr. Emila Holuba-africké muzeum Holice - 26km - Stálá expozice o životě a díle  afrického cestovatele Dr. Emila Holuba, expozice africké přírody.

Vojenské muzeum Králíky - 32km - Nejmodernějším vojenské muzeum u nás. Nachází se severozápadně od města Králíky.

Muzeum perníku a pohádek  Ráby u Padubic - 40km - Nachází se v budově bývalého Loveckého zámečku a je lákavou atrakcí pro děti i dospělé.

ROZHLEDNY

Vrbice 5km - Rozhledna Vrbice byla postavena na podzim roku 2005. Výška rozhledny je 30 m, vyhlídkové plošiny jsou v 11 a 25,5 metrech. K dispozici je občerstvení s příjemným posezením.

Andrlův chlum Ústí nad Orlicí 15km - V nadmořské výšce 559 m n.m. na kopci Andrlův chlum se nalézá rozhledna vysoká 52,4 m, vážící 52 tun a nabízí návštěvníkům nevšední pohled na vrcholky Orlických hor, Krkonoš  i Jeseníků.

Tyršova rozhledna Rozálka - 18km - Stojí na Kapelském vrchu (468 m n.m.) Je vysoká 20 m, běžně jsou z ní vidět hřebeny Orlických hor, Králický Sněžník, Buková hora a Suchý vrch a  Czarna góra v Polsku.

Rozhledna Skuhrov nad Bělou - 21km - Rozhledna byla otevřena na jaře roku 2002. Jedná se o 9 m vysokou dřevěnou rozhlednu s dvěma ochozy. Je z ní pěkný pohled do malebného Skuhrovského údolí, ale i na panoramata Orlických hor.

Osičina u Vojenic 21km - Nalézá se ve výšce 416 m n.m.Rozhledna Osičina nabízí nejen krásný výhled pro turisty a cyklisty, ale také menší občerstvení.

Rozhledna Suchý vrch - 46km - Rozhledna nad městem Králíky nedaleko dělostřelecké tvrze Bouda je přestavěna z bývalé vodárenské nádrže. Krásný výhled na Králický sněžník, Jeseníky, ale za dobré viditelnosti  i na Sněžku.

Rozhledna na Velké Deštné - 41km - Je nejmenší rozhlednou tohoto pohoří. Ve výšce pouhých pěti metrů je umístěna jednoduchá vyhlídková plošina, na niž se vystupuje po žebříku. I těchto pět metrů však stačí na to, aby se před Vámi otevřel úchvatný kruhový rozhled.