POTŠTEJN - ZDE SE NACHÁZÍ PENZION STARÁ POŠTA

Letovisko Potštejn leží na rozhraní mezi posledními vysokými výběžky Orlických hor a rovinatou plání. Je obklopen mohutnými kopci s nádhernými listnatými i jehličnatými lesy a tvoří jedinečnou vstupní bránu do Orlických hor. Potštejn, který je plný všech půvabů krásné horské krajiny, nabízí spoustu možností k příjemným procházkám i k náročnějším turistickým a cyklistickým výletům. Přijeďte i Vy vyzkoušet kouzelnou atmosféru našeho městěčka, které lze nazvat jako skutečné klimatické lázně pro Vás odpočinek i aktivní zábavu. 

penzion Stará pošta Potštejn - hrad

Penzion Stará pošta Potštejn - městečko

Penzion Stará pošta Potštejn - zámek

Dominantou Potštejna je majestátní hrad, tyčící se nad městečkem, jehož bohatá historie začíná koncem 13.století. S Potštejnským hradem je spjato i několik pověstí, mezi nejznámější patří určitě ta O pokladu. Nejen o této pověsti, ale i o celé historii hradu Potštejn, Vám bude zajímavě vyprávěno při jeho prohlídce.

Mezi další významnou chloubu Potštejna patří nově zrekonstruovaný barokní zámek, nacházející se v sousedství našeho penzionu. Zámek Potštejn a jeho krásně upravený zámecký park jistě nadchne jak dospělé milovníky historie, tak i děti, pro které je zde připraven pohádkový okruh – Bubákov a Pohádkov.

Milovníkům přírody můžeme vřele doporučit westernové tábořiště Vochtánka, které se nachází v Anenském údolí, do kterého se dostanete krásnou procházkou Lipovou alejí, podél řeky Divoké Orlice. Především v sezoně je zde pořádána spousta akcí  pro děti i dospělé.

V blízkém okolí Potštejna se nachází nebývalé množství hradů, zámků, muzeí a spousta dalších velice atraktivních míst, jak pro dospělé tak i pro děti, která slibují, že u nás se nudit určitě nebudete. Malou inspiraci naleznete v našich TIPECH NA VÝLETY.

POTŠTEJN A OKOLÍ - LÉTO

  • koupaliště, aquaparky, tenisové kurty, lanová centra a motokáry
  • vyjížďky na koni
  • pestrá síť turistických tras a cyklotras
  • nebývalé množství hradů, zámků a muzeí
  • řeka Orlice - velké lákadlo pro rybáře a vodáky

POTŠTEJN A OKOLÍ - ZIMA

  • běžky a lyžování na okolních sjezdovkách
  • nedaleká zimní střediska v Orlických horách, např. SKICENTRUM ŘÍČKY
  • zimní stadiony, kryté aquaparky, bowling, tenisové haly